פעילות קיץ לעשרות ילדים ממשפחות מתמודדות

ביוזמת ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין ובשיתוף פעולה עם ארגון "שמעיה" : פעילות קיץ לעשרות ילדים ממשפחות מתמודדות
תוכנית 360 והאגף לשירותים חברתיים בעירית בני ברק בשיתוף 'שמעיה' מסכמים בסיפוק רב את שתי הקייטנות -לבנים ובנות ממשפחות מתמודדות בהן השתתפו עשרות ילדים בסבסוד העירייה ובהפעלת 'שמעיה'.
סיור רב רושם של ראש העיר בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, מנכ"ל שמעיה הרב שמעון לוי ומנהלי אגף הרווחה ותוכנית 360 בעיריית ב"ב, נערך השבוע במתחם הקייטנה לבנים ובמתחם של הקייטנה לבנות.
את פני ראש העיר עם המשלחת העירונית והנהלת שמעיה קיבל בחום מנהלי הקייטנה אשר פרסו בפני האורחים הנכבדים את הפעילויות בקייטנת הקיץ המיוחדת לעשרות רבות של ילדים שבזכות הקצאת המשאבים מהעירייה זוכים להינות מתקופה חוויתית ומעשירה במיוחד.
הקייטנה יצאה לדרך בשבועות שאחרי קייטנת החופש הגדול, כאשר כלל הילדים מבלים בים, בבריכה ובחיק המשפחה אך ילדים אלו ,מפאת המצב המשפחתי, נותרים לבד - בלי תוכנית ובלי תעסוקה מתאימה
ולפעמים אף ללא השגחה.
"מסגרת הולמת בחופשה היא הכרחית לכל אחד ובפרט לילדים אלו" מסביר הרב שמעון לוי מנכ"ל שמעיה " אבל לא סתם מסגרת אלא מסגרת משמעותית מלאה בתוכן וחוויות."
בשלב ראשון ניצב האתגר של מציאת מקום הולם ל-2 הקייטנות, כאן נרתם הרב שמעון קשש ,סגן מנהל אגף החינוך ומנהל תוכניות 360 לילדים ונוער, ועמל עד למציאת אכסניות מעולות ומטופחות בעזרתם של חברי מנהלת 360 ואגפי העירייה הנוספים.
שלב שני היה ריכוז ושיבוץ הילדים בקייטנה עליו עמלה גב' א' רוטנר ,עו"ס מחלקת ילד ונוער בעירית ב"ב, בחיוך ובדאגה לכל ילד וילדה.
במקביל גייסו ב'שמעיה' רכזים מסורים ונבחרו מדריכים ומדריכות יראי שמיים, הרכזים ארגנו תכניה עשירה ומגוונת שכללה בין היתר פעילויות בתוך בני ברק, אטרקציות משלל סוגים ואתגרים מהנים.
כמובן שהפעילויות היו מלאות מסרים וחיזוק כך זכו הילדים להטען באנרגיות ובעוצמות להתמודדותם היומיומית.
בקייטנה אף חולקה ארוחת צהרים ביתית וטעימה- כדי שיהיה לילדים טעם של בית ותזונה בריאה.
מרגש היה לראות את עיניהם הנוצצות של הילדים , הם הודו לראש העיר, הרב אברהם רובינשטיין, לצוות אגף רווחה ותוכנית 360 ולמנכ"ל שמעיה, הרב שמעון לוי על הקייטנה המהנה והמאתגרת.
גם הורי הילדים הביעו את הערכתם על שבועות של רוגע ומנוחת הנפש בידיעה שילדיהם מסודרים ונהנים ויש מי שמשגיח ומאכיל.
"בשל המצב בבית לילדים שלי אין חופשה אחרת, מכאן הם חוזרים כל יום מסופקים ומטופחים" כך מר ל. אב ל-2 בנים מהקיטנה
גם הגב, ש אמא ל-3 בנות הביע את תודתה "בכל בוקר הן ממש מחכות לצאת לקיטנה ואף הילדה הקטנה שבתחילה לא חשבתי לשלוח ובס"ד נהנית במיוחד"
איך הפטיר הרב שמעון לוי מנכ"ל שמעיה במשפט קצר ומסכם?
משפט קצר ומתמצת את לב הפעילות:
"טובת הילדים והיא בלבד עומדת לנגד עינינו, נעשה ככל שנוכל לרווחתם"
הרב שמעון קשש הודה לראש העיר הרב אברהם רובינשטיין וצוות לשכתו, למנהלת אגף לשירותים חברתיים גב' א' מויאל, מנהל אגף החינוך הרב יונתן ספרא, מנהלת מחלקת ילד ונוער ברווחה גב' ח' נבון ואחראית המענה גב' א' רוטנר, להנהלת 'שמעיה' והעלה על נס את מנהלי הקייטנות, הרב יהודה גלברט בבנים, וגב' י. כהן בקייטנת הבנות.