הרב הגאון ר′ יצחק זילברשטיין במסר מהדהד

הרב הגאון ר' יצחק זילברשטיין פתח את הדברים במתק שפתיו בהביאו את הסיפור מהגמרא על בניו של רבי יוחנן בן גודגדא שהיו חרשים ועם זאת תלמידי חכמים מופלגים שפסקו בדיני טהרות. הרב הסביר כי על ידי העידוד של ההורים גם ילדים עם מוגבלות יכולים להגיע רחוק מאד ולהיות תלמידי חכמים מופלגים. בדבריו הודה אף לארגון 'שמעיה' שפועל להעצמת ילדים אלה והופך אותם לילדים בני רמה ומלאי תורה.

הדברים היוו פתיחה לכנס מלא בתוכן ורגש שמהווה את ירית הפתיחה בתהליך חדש ומרתק שנעשה בשיתוף  פעולה מיוחד בין ארגון 'שמעיה', אגף הרווחה בעיריית בני ברק ובסיוע ותמיכת האיחוד האירופי. הכנס בא להסביר ולהראות כי אנשים עם מוגבלות הם קודם כל אנשים מלאי יכולת ותוכן, והתפקיד שלנו הוא לראות כל אחד דרך מעלותיו ויכולותיו ולא דרך המוגבלות והקשיים שלו, ראיה שמקטינה, פוגעת ומקשה על התקדמותם והצלחתם.

הרב אברהם רובינשטיין, ראש עיריית בני ברק תאר בדבריו כי שונות היא חלק מהחיים של כולנו, לראובן יש מעלה בתחום אחד ולשמעון מעלה בתחום אחר ואנחנו מחוייבים לראות במעלת השני ולא חסרונם.
אחריו שלח את ברכתו מר עמנואל ז'ופרה שגריר האיחוד האירופי שהודה על הוצאת הפרויקט החשוב לפועל, ואילו הרב שמעון לוי מנכ"ל שמעיה נשא את דבריו והבהיר כי ארגון 'שמעיה' מאמין ביכולותיהם של אנשים עם מוגבלות ובכל שהם מהווים חלק בלתי נפרד מן החברה. "אנחנו נגד שילוב" הוא הצהיר "שילוב זה כשמחברים את השונה את האחר. אנחנו מאמינים כי הוא לא זקוק לשילוב הוא חלק מאיתנו. רק צריך לפתוח את המחשבה ולהסיר את התפיסות המגבילות שלנו ואז נוכל לראות בהצלחתו.

שיאו של הכנס היה בפאנל מרגש ופתוח בו שיתפו נציגי אנשים עם מוגבלות ועובדי 'שמעיה' ברגשותיהם והתמודדותם היומיומית עם תחושת השונות מחד, והרצון להצליח מאידך. על ידי שאלות מפתיעות הם ביקשו להעביר את המסר: אנחנו לא שונים, אנחנו אנשים בדיוק כמוכם. בבקשה תראו אותנו כך ותנו לנו את הכח להגיע רחוק.

אחת מן השאלות המעניינות היתה: איזו הגדרה היית בוחר במקום "אנשים עם מוגבלות" התשובות היו מפתיעות, מלמדות ונוקבות.

הכנס הסתיים בהכרזה על הקמת קבוצת מנהיגות שתובל על ידי אנשים עם מוגבלות ואנשים שמחוברים וקשורים לתחום ורוצים להיות חלק מתהליך שינוי תפיסות בקרב הקהילה.
בארגון 'שמעיה' מציינים כי ניתן לקבל הקלטה מהכנס על ידי השארת הודעה במס'- 073-7947210.