שידור חי- אוהד מושקוביץ ומוטי גרינבוים מצדיעים לגיבורים שמאחורי המוגבלות

אתמול בערב ציינו באירוע הוקרה מרגש וחשוב את יום שיוויון הזכויות לאנשים שחיים עם מוגבלות, בהשתתפות העובדים בשמעיה, המתנדבים והשותפים שלנו.

 

במרכז הערב הוצג הסיפור הזוכה בתחרות סיפורים אישיים ופורצי דרך שערכנו, על ידי הסופר המוכשר משה גוטמן. הסיפור שזכה בתחרות הוא סיפורה של חני ברנד:

 

חני היא אישה צעירה בת 28, אמא לבן 6. לפני 5 שנים היא חלתה במחלה אוטואימונית קשה, שגורמת למערכת החיסון שלה להיות בתת תפקוד. המצב הרופאי מחייב אותה להתאשפז מדי מספר שבועות כדי לקבל טיפול, והוא גם מאוד מגביל את התפקוד היומיומי שלה. 

חני מספרת בכנות שממש לא היה לה קל לקבל את המחלה. היא נאלצה להפסיק לעבוד וההתמודדות עם המחלה שלה הציפה בה המון שאלות קשות וכאב.

עם הזמן חני הצטרפה לקורס משחק מול מצלמה בבית הספר של שמעיה. 

באחד המפגשים שם, התלמידות התבקשו להיכנס לדמות של צעירה חולת אפילפסיה שמרגישה נחיתות ותסכול עמוק בעקבות המחלה שלה. צעירה שהערך העצמי שלה ברצפה, ומרגישה שהיא טעות. 

דווקא דרך סיפורה של דמות אחרת, חני הצליחה להתחבר לעצמה. היא הבינה פתאום שהכל עניין של פרספקטיבה, ושיש בחייה המון טוב לצד הקשיים שהיא חווה. שהאפשרויות שלה רבות הרבה יותר ממה שהיא חשבה, ושהיא זאת שנתנה למגבלה שלה להגביל אותה. 

וזה המסר שאנחנו רוצים להעביר גם לכם ביום החשוב הזה - אנשים הם אלה שמגבילים את עצמם ואת הסביבה שלהם, ולא המגבלה עצמה. אנחנו לא המגבלות שלנו, אנחנו כל כך הרבה יותר מזה.

 

מזמינים אתכם לצפות בערב המרגש שהיה לנו אתמול >> https://bit.ly/2KWTNGk