יום השלושים לפטירתו של המייסד והלב של שמעיה, הרב זאב ויזנר ז"ל.

היום זהו יום עצוב עבור כולנו בארגון, מכיוון שזהו יום השלושים לפטירתו של המייסד והלב של שמעיה, הרב זאב ויזנר ז"ל.

 

אנחנו רוצים לספר קצת על האיש הגדול הזה, שעשה כל כך הרבה עבור עשרות אלפי יהודים בישראל ובעולם, ותמיד דאג להישאר מאחורי הקלעים. סיפור על איש עם לב ענק, שהוביל מהפכה שקטה ומעוררת השראה למען החברה שלנו:

 

הוא נולד בשנת 1925 בהונגריה. כשהיה נער, ערב מלחמת העולם השנייה, עברה משפחתו לניו יורק. עם השנים הפך לאיש עסקים מצליח בתעשיית הטקסטיל בעיר, ותמיד דאג לתרום לקהילה היהודית ולעזור לזולת.

 

לפני כ-40 שנים, לא היו בישראל מוסדות וארגונים שסייעו לילדים כבדי שמיעה וחירשים מהמגזר החרדי. ההתמודדות עם המוגבלות באותן שנים הייתה מורכבת מאוד, והטכנולוגיה המועטת או הפתרונות שהיו קיימים בישראל היו יקרים מאוד. משפחות רבות נאלצו לנסוע לארה"ב כדי למצוא פתרונות טיפול מתאימים לילדיהם.

הרב רוקח, שהיה בקיא בנושא וסייע בקליטה של משפחות חרדיות, פנה אל הרב זאב ויזנר, והציע לו להקים מוסד חדש בארץ שייתן מענה לילדים כבדי שמיעה ומשפחותיהם. הרב ויזנר הסכים מיד, והחליט לקרוא לארגון על שם אביו - הרב שמעיה ויזנר ז"ל.

 

מיום ההקמה ובמשך יותר מ-20 שנים, הרב ויזנר ניהל את הארגון והשתמש בהונו הפרטי כתקציב לפעילותו. הוא לא גייס תרומות, ואף מוסד ממשלתי לא תמך בעשייה של העמותה. הארגון כבר בתחילת דרכו סייע לרבבות ילדים ומשפחותיהם, ודאג לרווחתם והשתלבותם בחברה.

אחרי כ-20 שנים בראש העמותה הוא ביקש מוועד ההורים של העמותה לקחת על עצמו את הניהול של הארגון, ובמקביל הוא המשיך לדאוג למערך התרומות והתקציב של העמותה. 

אחרי 40 שנות פעילות, אפשר להגיד שהוא עשה היסטוריה. בזכות הרב ויזנר, כ-12,000 ילדים מקבלים סיוע משמעיה כל שנה, בכל הגילאים ומכל רחבי הארץ. בזכותו הקומו עשרות מעונות יום שיקומיים, גנים שיקומיים, מכוני שמיעה מקצועיים שמסייעים לאלפי אנשים כל שנה, מועדנים לילדים ומבוגרים, מרכזי למידה, מכוני טיפול פרא רפואי, מערך הכשרות ושילוב בתעסוקה של אנשים שחיים עם מוגבלויות או מחלה, סיוע ותמיכה בתקשורת לכבדי שמיעה וחרשים, הדרכות וייעוץ להורים, ליווי ותמיכה ועוד ועוד.

 

הרב זאב וינר נפטר במוצאי חג סוכות, בשיבה טובה בחק משפחתו, בגיל 95. 

עבורנו הוא היה דוגמא ומופת לכוחו של טוב-הלב האנושי, האכפתיות והדאגה לאחר. הוא האמין שחברה חזקה כמו כל פרטיה, ופעל כל חייו כדי לסייע לזקוקים לכך. אנחנו מבטיחים שנמשיך את המורשת שלו, ונפעל במרץ למען לאנשים שחיים עם מוגבלות בישראל ומשפחותיהם.

 

יהי זכרו ברוך.

 

בתמונה: הרב זאב ויזנר עם אשתו.