הח"כית החדשה בחרה לקיים את סיור העבודה הראשון שלה בעמותה החרדית

ביום ראשון האחרון קיימה חברת הכנסת קרן ברק (הליכוד) סיור במוסדות 'שמעיה' בבני ברק, ועמדה מקרוב על הפעילות המגוונת של הארגון בכל מה שקשור לסיוע לאנשים עם מוגבלויות, ולשילובם בחברה.
ח"כ ברק ציינה כי היא בחרה לקיים את הסיור המקצועי המשמעותי הראשון שלה כחברת כנסת דווקא ב'שמעיה' לנוכח החשיבות שהיא רואה בסיוע לאנשים עם מוגבלויות, וההבנה כי 'שמעיה' הוא הארגון המוביל בנושא בכל מה שקשור לשילוב בין איכות הפעילות, המקצועיות וההיקף.
בסיום הסיור נועדו ברק וצוות לשכתה עם ראשי שמעיה, המנכ"ל הרב שמעון לוי והסמנכ"ל הרב יהושע רייס, לפגישה ממושכת במשרדי הארגון. הפגישה עסקה בקידום ובשיפור חקיקה לטובת אנשים עם מוגבלויות.
בין היתר הוסכם לקדם יוזמות חקיקה שונות העוסקות בתיקון והרחבת חוק דמי מחלה - כך שהורים יהיו זכאים להחזר מהמעסיק על טיפול בילדיהם גם מעבר ל-40 שעות שנתיות.
נושא נוסף: תיקון חוק מעונות יום שיקומיים. כיום ילד עם לקות שמיעה לא זכאי לקבלת טיפול נוסף מעבר לזמן בו הוא שוהה במעון. על כן, טוענת ח"כ ברק, יש להחריג ילדים שגם הוריהם לקויי שמיעה מילדים להם הורים בתפקוד מלא.
באותו ענין: ילד עם לקות אשר משולב בצורה מלאה במסגרת רגילה זכאי ל- 2.8 שעות סיוע בשבוע, המוקדשות לטיפולים והשלמת הפערים הלימודיים. בשמעיה טוענים כי יש לשפר את המענה הניתן, וח"כ ברק הבטיחה לסייע בעניין.
בפגישה עלה גם עניינם של ילדים עם בעיית שמיעה חד צידית, כלומר שמיעה לא תקינה באוזן אחת. ילדים אלו מצד אחד לא זכאים לקצבה מביטוח לאומי ומצד שני עדיין צריכים אימונים שמיעתיים. כמו כן, הם אינם זכאים למעון. מבחינת קופות החולים קיימת הכרה במורכבות של המצב, אולם ביטוח לאומי אינו מכיר בצורך לספק מענה במצב כזה, והוסכם לקדם את הנושא.
בסיום הפגישה הודו ראשי 'שמעיה' לחברת כנסת על ההקשבה וההתעמקות בעניינם של אנשים עם מוגבלויות, ואיחלו לה בהצלחה בהמשך דרכה הציבורית.