מרגש: מה גרם לשוטרים לאשר לאוטובוס לעלות עד ציון הרשב"י

קרוב ל-50 אנשים חירשים וכבדי שמיעה נסעו ביום שלישי שעבר לקבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה ולקבר רבי שמעון בר יוחאי במירון. המסע המיוחד נערך ביוזמת ובהפקת ארגון 'שמעיה', המסייע לאנשים עם מוגבלויות ובכללם לאוכלוסיית כבדי השמיעה.
המסע התקיים, כאמור, ביום שלישי שעבר במטרה "להרוויח" את ימי ההילולא של שני התנאים. הרב דוד רוימי מארגון 'שמעיה' מסביר: "ידוע שלפי הזוהר יום ההילולא של הצדיקים מתקיים בפועל גם 3 ימים קודם התאריך ושלושה ימים לאחר מכן. יום שלישי שלפני ל"ג בעומר הוא בדיוק המפגש שבין סוף ההילולא של רבי מאיר בעל הנס לתחילת ההילולא של רבי שמעון בר יוחאי".
משתתפי המסע התפללו בציון רבי מאיר בעל הנס ומשם המשיכו לארוחת צהרים עשירה במלון פראז'יק בטבריה.
משם נסעו להר מירון, כדי לפקוד את קברו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי.
מאחר וההר היה סגור לתנועת כלי רכב חיצוניים החל מתחילת השבוע, התכנון היה לעצור בכניסה לישוב ומשם להתקדם רגלית לכיוון האתר הקדוש. אלא שהשוטרים שעצרו את האוטובוס לביקורת החליטו לאפשר לאוטובוס לעלות עד הציון כדי להקל על הנוסעים. "היה מרגש ומשמח לראות את הרגישות של השוטרים שהחליטו באופן ספונטני לסייע לחירשים ולהפוך את הביקור שלהם בקבר הרשב"י למשמח במיוחד", מציין הרב רוימי.
בסיום היום הביעו המשתתפים את תודתם והוקרתם לארגון 'שמעיה' בניצוחו והכוונתו של מנכ"ל הארגון, הרב שמעון לוי, שפועלים ללא לאות למען אנשים עם מוגבלויות ובכללם קהילת כבדי השמיעה. "המסע הזה נתן לנו המון, רוחנית וגשמית", מספר אחד המשתתפים ומוסיף: "אין לנו מילים להודות לרב שמעון לוי ולארגון שמעיה על כל המאמצים והטרחה שלהם למעננו לאורך כל השנה, וגם סביב הנסיעה הזאת שהייתה מאורגנת עד הפרט האחרון על הצד הטוב ביותר".