חדש מבית שמעיה: טקס סיום קורס סו-שף לצעירים עם מוגבלות

בשבוע שעבר התקיים בבית הספר תדמור טקס סיום קורס סו-שף לאנשים עם מוגבלות. הקורס הייחודי נערך ביוזמה משותפת של עמותת 'שמעיה' ועיריית בני ברק. בטקס נטלו חלק ראש העיר בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, מנכ"ל שמעיה הרב שמעון לוי, הגב' סיגל לוי - מנהלת המחלקה לטיפול באנשים עם מוגבלות בעיריית ב"ב, השף אייל נעים שהעביר את הקורס, ואישי ציבור נוספים.
במהלך הטקס הוקרנה מצגת שהמחישה את תהליך הלמידה של משתתפי הקורס, לאחר מכן חולקו למשתתפים תעודות הסו-שף מבית תדמור, ספר מתכונים עם כל המתכונים שנלמדו בקורס, וכן תמונה משותפת עם השף.
כמו כן, לרשות כלל המשתתפים הועמד בר עשיר ועמוס במאכלים משובחים מעשי ידי הבחורים משתתפי הקורס.
"אני מעריך את עבודת הצוות המקצועי, שמח שהצלחתם ובטוח שהקורס יסייע לכם להשתלב בעבודה", אמר ראש העיר בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין.
מנכ"ל שמעיה, הרב שמעון לוי, ציין לשבח את השת"פ עם עיריית בני ברק. "אני נהנה מאד לעבוד עם עיריית בני ברק, יש פתיחות מיוחדת למתן שירותים ולעזרה אמיתית". הרב לוי הזמין את הבחורים להשתלב בארגון בהמשך הדרך.
סיגל לוי, מנהלת המחלקה לטיפול באנשים עם מוגבלות בעיריית ב"ב: "שיתוף פעולה מדהים שהמטרה שלו השתלבות בעבודה בליווי של עמותת שמעיה. אני מזמינה את ההורים ואת הבחורים להמשיך להשתתף בפעילויות של 'המרכז לחיים עצמאיים'".
השף אייל נעים שהעביר את הקורס אמר: "חוויה מדהימה, אין דבר שיותר מסמל נתינה מלהכין אוכל לאחרים וזה כיף לתת. התחלנו מסע לפני כמה חודשים ואני לא מאמין שסיימנו, תהיו חסרים לי בימי שלישי... יהיה לי קשה בלעדיכם".
אחד ממשתפי הקורס אמר: "אני מוסר תודה מיוחדת לשף אייל נעים ולכל מי שהיה שותף לקורס, למדתי והחכמתי".
גם הורי המשתתפים נשאו דברים בטקס: "התוצרים שהבן שלי הביא מהקורס היו פשוט מדהימים וטעימים ברמה שלא דמיינו, ואני חייב לומר שמאז הקורס בני הנשוי עם המוגבלות ואשתו התחילו לעשות שבתות בבית, עד הקורס היו מגיעים אלינו תמיד".
הורה נוסף העיד: "אין דבר שיותר משמח אותנו מלראות את הילדים שלנו שמחים, שאני יודע שלבן שלי טוב זה הכי טוב ואני בטוח שכל ההורים שיושבים כאן מבינים אותי, ומבקש מכם עובדי המחלקה לש"ח וצוות שמעיה שתמשיכו לחשוב על עוד רעיונות איך לעשות לילדים שלנו טוב".
אחיו של אחד המשתתפים בקורס הפתיע את המשתתפים כשביקש את רשות הדיבור: "אתם מדברים על החלק שלכם כהורים, ואני רוצה להוסיף את החוויה המיוחדת שלנו האחים, לראות שאח שלנו יכול, לומד ויושב כאן בטקס כזה מכובד של קבלת תעודה, ואתם לא מבינים מה זה עושה לנו לראות את אח שלנו ככה מצליח"...