אפ 60+

אפ 60+ נגב מערבי 
הפרישה מעולם העבודה היא צעד מורכב ומשמעותי, הכרוך במעבר מסדר יום, מסגרת ותפקיד ברורים למציאות אחרת, בה אנו נדרשים להגדיר לעצמינו מטרות ומשמעות חדשות. מחקרים מראים שמעבר זה גורם לרבים לתחושת אי ודאות ולעיתים גם חוסר משמעות וריקנות. מרכז אפ 60+ נגב מערבי מציע הדרכה, יעוץ וליווי אישי לטווח ארוך לכל אדם המעונין בכך, על מנת להחליף את אי הודאות בידע ובתחושת ביטחון, ולהפוך את כל היתרונות של תקופת הפרישה לנקודת זינוק חדשה. 
יש לכם את החופש לבחור - הכלים שלנו הבחירות שלכם.
מאחר והנושאים המטרידים אתכם שכיחים ומשותפים לרבים, ומתוך הכרה גם בכוחה המדרבן והתומך של הקבוצה ובערך הרב של יצירת מעגלים חברתיים חדשים, פיתחנו מגוון סדנאות ופעילויות קבוצתיות העונות בדיוק על השאלות והצרכים החשובים לכם. הסדנאות והפעילויות מעניקות כלים מעשיים, חומר לחשיבה ולעשייה ודרכי פעולה מוכחות במגוון תחומי חיים:

+ אפ כלכלי סדנת הכנה לגיל פרישה לאנשים עובדים ולפני פרישה המעוניינים להיערך טוב יותר כלכלית ולמצות בצורה מיטבית את הזכויות העומדות לרשותם.
+ אפ אישי סנדא לניהול ותכנון תקופת החיים החדשה. הסדנה מחוללת מהפך בכל מה שחשבתם על תקופת החיים החדשה ותצייד אתכם בפתרונות יעילים וכלים מפתיעים לכלל ההיבטים של תקופת החיים שלפניכם. מיועדת לאנשים עד 5 שנים מהפרישה.
+ אפ תעסוקתי הכוון לתוכניות האזוריות הקיימות, לליווי פרטני או קבוצתי, למעוניינים לחזור לשוק העבודה, לדיוק הצרכים ומתן כלים לתעסוקה ויזמות.
+ אפ דיגיטל סדנאות התמצאות בעולם הדיגיטלי. למעוניינים להכיר את המיטב ממהפכת המידע הטכנולוגי ודרכי התקשרות החדשות.

אפ 60+ נגב מערבי הינה שותפות של המשרד לשוויון חברתי, אשל-גוינט ישראל ואשכול רשויות הנגב המערבי ובהפעלת עמותת שמעיה. השירות מיועד לתושבי רשויות הנגב המערבי: שדרות, אופקים, בני שמעון, שער הנגב, שדות נגב, מרחבים ואשכול.