מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס ביקר בעמותת שמעיה

מנכ"ל המשרד נענה בחיוב לבקשת עמותת שמעיה לסיור בעמותה כדי לחזק את שיתוף הפעולה בין עמותת שמעיה למשרד לשירותי דת. מר פלוס סייר בפעילויות שמעיה השונות יחד עם הרב שמעון לוי מנכ"ל שמעיה ועם הרב יהושע רייס סמנכ"ל שמעיה, והביע את התפעלותו מהמקצועיות, מהמענים הנרחבים ומהיקף הפעילות.
הסיור החל במעון היום השיקומי של שמעיה, שם קיבלו הנוכחים סקירה מקלינאית התקשורת הראשית ב'שמעיה' לגיל הרך, הגב' עיני.  הסקירה כללה את תהליך שיקום השמיעה מהיום בו מתגלה החרשות, בגיל ימים ספורים, ועד לגיל שלוש. למרבה הפלא מושקעת עבודה מקצועית אינטנסיבית דווקא בגיל צעיר כל- כך שהשפעותיה נרחבות להמשך ההתפתחות השמיעתית של הילד. בדבריה התרגשה הגב' עיני עד כדי דמעות וסחפה בדמעותיה את כל הנוכחים שנחשפו למשמעות העצומה של ההשקעה המקצועית בגיל הרך וההתפתחות המשמעותית שהיא יוצרת בקרב הילדים.
לאחר מכן המשיך הסיור לגני שמעיה שם הנחתה את האורחים הגב' פרידמן גננת בשמעיה, המשתתפים חוו את התפתחות הילדים ברכישת שפה תקינה ואת ההשקעה הרבה שמאפשרת להם להשתלב בסופו של דבר במוסדות רגילים. מנכ"ל המשרד התרגש לראות את התקשורת השוטפת של הילדים, כאשר אינם נעזרים כלל בקריאת שפתיים וציין את ההתקדמות הניכרת של הילדים לעומת ילדי המעון שהתחילו זה עתה את לימודיהם בשמעיה תודות לצוות המקצועי ולהשקעה לאורך כל הדרך.
גם מכון השמיעה של שמעיה קיבל מקום של כבוד כאשר סייר בו מר פלוס וקיבל את המידע המלא על אופן ביצוע בדיקת שמיעה ונוכח לראות את המכשור המקצועי המתקדם ביותר בארץ. הבדיקות נערכות ע"י צוות מקצועי מהשורה הראשונה, בחדר בדיקות מהבודדים בארץ ובציוד מדויק ומתקדם ביותר שהושקע בו סכום של למעלה מחצי מיליון ₪. הסיור במכון נערך בהנחיית הגב' אהרונוביץ אחראית מכון השמיעה של 'שמעיה' והגב' יהודית שמילוביץ  אודיולוגית במכון
לאחר מכן פגש בילדי בית הספר שבימים אלו השתתפו בקייטנה של שמעיה ונפעם ממגוון הפעילויות ומהחוויות המעשירות, וכן שמע על ההשקעה הרבה בליווי המשפחות ופעילויות לאחרים ולחברים של הילד ע"מ שיחושו שמרוויחים בגללו ולא חלילה להיפך, דבר שמחזק את מעמדו של הילד כד השמיעה בעיני הסביבה ובעיני עצמו.
בהמשך קיבל מנכ"ל המשרד סקירה מגב' כהן רכזת בשמעיה ומגב' גפני קלינאית ראשית על פעילות העמותה לגילאי 18-120, שכוללת את מרכז קדימה לעבודה לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה, מועדון חברתי ושיעורי תורה בשפת הסימנים, כמו גם מרכז תמיכה בתקשורת שהוא היחיד בארץ שמעניק שירותי תרגום ותמלול לחרשים מכל רחבי הארץ. מנכ"ל המשרד התחבר לחשיבות הפעילות כאשר שמע בקצרה על משפחה של הורים חרשים שהחלו להגיע לפעילות המועדון החברתי של 'שמעיה' מהיכרות איתם עלה שיש להם חמישה ילדים כבדי שמיעה וההורים התנגדו באופן נחרץ לניתוח שתל, לאחר שקיבלו בשמעיה את המידע על התועלת שבדבר ולאחר חילוקי דעות ביניהם סביב העניין החליטו לבצע את הניתוח באוזן אחת ולאחר שנה נוספת באוזן השנייה, כיום הילד מדבר בשפה רגילה והתפתח היטב, הסוף הטוב של הסיפור- כאשר בלידת בנם השישי החליטו לשקמו במהירות האפשרית.
לסיכום נערך מפגש בהשתתפות הרב רוימי רכז שיעורים בשפת הסימנים ובהשתתפות מדריכים שהם חרשים בעצמם ועוסקים בהכנה בשפת הסימנים של נערים לבר- המצווה, מנכ"ל המשרד התעניין והביע את נכונותו להנגיש שרות זה לכל שכבות הציבור ואף לנערים מהמגזר הכללי והורה לדובר משרדו אבי רוזן לחבור לשמעיה בעניין ולבדוק את האפשרויות להנגשת שירותי הדת לחרשים כמו: חופות לוויות ויתר שירותי המשרד.
מנכ"ל המשרד הביע התעניינות רבה בתוכניות שמעיה המגוונות והביע את התפעלותו מהעשייה המבורכת של שמעיה. בסוף הסיור אמר למנכ"ל שמעיה, הרב שמעון לוי, שמה שכבש את ליבו היה התרגשותה של הקלינאית הראשית לגיל הרך ודמעותיה שהוכיחו יותר מהכל את החיבור החזק של הצוות ותחושת השליחות העוצמתית.
הסיום המרגש היה כאשר בירכו החרשים את המנכ"ל בשנה טובה בשפת הסימנים, והוא 'לא נשאר חייב' ובירך אותם גם הוא בשפתם.