פוטין, טראמפ ומה שביניהם

לא כל יום פוגשת העיתונות את שלושת המנהיגים הללו, טראמפ, פוטין ונתניהו, מהזווית הפרסומית. כשהם בשיא הפופולריות שלהם, בצל המתיחות האיראנית באזור, בחר ארגון "שמעיה" להשתמש בהם כמי שיובילו את נושא הקמפיין וייצרו שיח ציבורי סביבו. יחד עם משרד הפרסום "הקמפיינרים" שבבעלות ישראל פלר, הוביל ארגון שמעיה בשבועיים האחרונים את אחד הקמפיינים המקוריים והמדוברים ביותר.
"מדובר בקמפיין שמתוכנן כבר זמן רב", אומרים במחלקת יחסי הציבור של הארגון. "הושקעה בו מחשבה רבה כדי להעביר מספר מסרים במקביל, מה שהפך אותו לייחודי ומתוחכם. הדמויות של המנהיגים נועדו למשוך תשומת לב ראשונית, בעוד שהמסר מאחורי המילים היה כי אין צורך לסמוך על הקטן בזמן שיש את הגדול, את המנהיג. אז אמנם הפרסומת הייתה 'כשיש את שמעיה מי צריך פרוטקציה' שנועדה לפרסום מרכז התעסוקה (שהגיעה אחרי טיזרים בנוסח 'כשיש את טראמפ מי צריך את קושנר' או 'כשיש את נתניהו מי צריך את יאיר'), אבל המסר היה שכשיש את שמעיה, ארגון הגג, מי צריך את הפרוטקציות הקטנות". 
לדבריהם, הפרסום נועד לשרת שתי מטרות במקביל. "הייתה לנו מטרה לפרסם את שירותי התעסוקה של העמותה כדי לסייע לאנשים נוספים בעלי מוגבלויות להשתלב בשוק העבודה, אבל לא פחות מכך הייתה לנו מטרה ליצור שיח ולהביא את ארגון "שמעיה" לתודעת הציבור בגישה מרעננת וייחודית".
מסתבר שהקמפיין, בניגוד לדעה הרווחת בעולם הפרסום, הצליח לענות על שתי המשימות שהציב לעצמו בהצלחה רבה. כבר למחרת היום שבו הופיע הפרסום לראשונה, התקבלו במוקד התעסוקה של הארגון כ-122 פניות מאנשים בעלי מוגבלויות המעוניינים במציאת משרה הולמת לצרכיהם. "אנשים הבינו שיש כאן הזדמנות מיוחדת לקבל את כל השירות הכרוך באגף "קדימה לעבודה", והם פונים באופן חסר תקדים כדי לקבל את השירות הייחודי שכולל ליווי מלא, הכשרות, התאמות ומציאת משרות אטרקטיביות. 'שמעיה' זכה במכרזים ממשלתיים בלעדיים לקידום משרות בקרב אוכלוסיית בעלי המוגבלויות, ולשם כך מפעיל את אגף 'קדימה לעבודה' עם קרוב ל-20 עובדים, במטרה להבטיח את השילוב המקצועי והיעיל ביותר".
יחד עם זאת, הצליח הקמפיין גם ליצור שיח ולהעלות מודעות בקרב הציבור הרחב שנחשף לקמפיין במהלך השבועיים האחרונים, ומתוך כך לפעילות הענפה שמקיים הארגון בכל ימות השנה לטובת כבדי שמיעה ובעלי מוגבלויות.