שרים, בכירים ואישי ציבור באירוע חנוכה שקיים ארגון ′שמעיה′ למאות כבדי שמיעה

שרים, בכירים ואישי ציבור באירוע חנוכה שקיים ארגון 'שמעיה' למאות כבדי שמיעה.
כ-400 כבדי שמיעה מכל המגזרים השתתפו באירוע חנוכה ייחודי שקיים ארגון 'שמעיה' בראשון-לציון. >>הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו: "אין שום הבדל בין כבדי שמיעה לבין מי שהשמיעה שלו תקינה ב-100%" >> שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ באירוע: "חנוכה היה נס של אנרגיה, של התייעלות אנרגטית שעשה הקב"ה" >> חה"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס: "מאז שאני מכיר את ארגון שמעיה ואת הרב שמעון לוי, אני מתרגש בכל פעם מחדש".

 


הרב הראשי לישראל הרב לאו מקבל את שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ
באירוע חנוכה השנתי של ארגון שמעיה עבור כבדי שמיעה מכל רחבי הארץ, השתתפו השנה שרים, בכירים ואישי ציבור מהקשת הפוליטית והרבנית בישראל. בערב נר שני של חנוכה הגיעו לאולמי "בראשיתה" שבראשון-לציון מאות חרשים וכבדי שמיעה כדי להשתתף בהדלקת הנרות עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו שליט"א שכיבד את האירוע בנוכחותו ונשא נאום מרגש בפני החרשים.

את נאומו של הרב לאו, כמו גם את יתר הנאומים באותו יום, שמעו הנוכחים באמצעות מתרגמים של שפת הסימנים שעמדו לצד הנואם ותירגמו את דבריו לשפה המדוברת בקרב כבדי השמיעה בארץ. "כשנכנסתי לרבנות", סיפר הרב לאו, "ידעתי שכל זוג המעוניין להירשם לנישואין שאחד מהם, או שניהם, כבדי שמיעה, ההחלטה הייתה שיש לשלחם לבית הדין שהיה מברר, מאשר ומחליט אם הם אכן יכולים להינשא כדת משה וישראל. אבל אחרי לימוד העניין, ברור היה לי, כפי שברור לי גם עכשיו, שאין שום הבדל ביניכם לבין מי שהשמיעה שלו תקינה במאת האחוזים. לכן, אחת ההחלטות הראשונות שלי כרב הראשי לישראל, הייתה שכשאתם באים להירשם לנישואין – לא יהיה הבדל ביניכם לכל אחד אחר שבא להינשא. כולכם זכאים לכך".

לאחר נאומו המכונן של הרב הראשי לישראל, לא לפני שהקהל הריע ברגש על החלטתו ששינתה את חייהם, נכנס למקום שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, שהגיע למקום כדי לברך את הנוכחים ולהיות נוכח בעת הדלקת הנרות. את הנרות היה אמור להדליק הרב דוד לאו, אולם רגע אחד לפני שהנר עבר לידיו, החליט הרב לכבד את השר שטייניץ בהדלקת הנרות. "אני כבר הדלקתי היום", הוא אמר לו. השר שטייניץ הדליק את הנרות ואמר כי: "כשר האנרגיה אני יכול לומר לכם שחשים כאן המון אנרגיות חיוביות. נס חנוכה היה נס של אנרגיה, של התייעלות אנרגטית שעשה הקב"ה עם השמן שהספיק לדלוק במשך שמונה ימים. שמעיה מביאה את בשורת הנס הזה באמצעות האנרגיות החיוביות שמרחפות כאן".

באירוע נכחו גם חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מסיעת ש"ס העומד לימין הארגון בכל עת שאמר כי: "אני רוצה לספר שמאז שאני מכיר את ארגון שמעיה ואת הרב שמעון לוי, אני מתרגש בכל פעם מחדש מהאכפתיות ואהבת ישראל שיש לו. הרב לוי הוא חבר יקר, תלמיד חכם, איש חסד גדול ומנהל דגול שמוביל את המפעל הענק הזה למה שהוא היום". בנוסף, השתתפו באירוע עיתונאים, אישי ציבור ובכירים נוספים כמו מר משה ליאון, חבר מועצת העיר ירושלים ואיש התקשורת יהודה שלזינגר מ"ישראל היום" שאף הנחה את האירוע בטוב טעם.

במהלך האירוע המושקע שהעביר את המסר של העוצמה, של ההזדהות והחיבור עם האנשים הללו, צפו המשתתפים בסרט תדמית של העמותה שהפיקה במיוחד לאירוע בהשקעה מרובה והציגה את ברכותיהם של אמנים מוכרים לצד הצגה שהכינו כבדי שמיעה בשפת הסימנים. האירוע הציע את מיטב החוויה הקולינרית לצד שולחנות מעוצבים ברמה גבוהה ע"י המעצבת ל. קליינהנדלר. 

פסגת האירוע, אולי החלק המרגש ביותר, הייתה תחרות החנוכיות שקיים הארגון בין חברי הארגון כבדי השמיעה. לאירוע הובאו בזו אחר זו עשרות חנוכיות מעשי ידי אמן שיצרו כבדי השמיעה במו ידיהם. החנוכיות הונחו על שולחן מיוחד שיועד למטרה הזאת וצוות מיוחד בהרכב של שלושה שופטים החליט על החנוכיות הזוכות. לאחר מחשבה רבה ודיונים מתוחים, החליטו השופטים שנבחרו – בעל האולם, העיתונאי יהודה שלזינגר וסמנכ"ל הארגון הרב יהושע רייס – על שלושת החנוכיות המנצחות שזיכו את יוצריהן בגלקסי S8, חופשה זוגית במלון וארוחה זוגית.

"אני מברך את כל חברי ארגון ואת כל מי שנטל חלק בארגון האירוע המיוחד הזה", אמר הרב שמעון לוי, מנכ"ל הארגון. "אנו עושים מאמצים מרובים כדי להמשיך להיות ארגון הגג עבור אוכלוסיית כבדי השמיעה בישראל וממשיכים את ההתרחבות שלנו באמצעות סניפים נוספים ברחבי הארץ, הוספת עובדים ומתנדבים חדשים ומהלכים נוספים בתחום הדיגיטל והתעסוקה שפונה לכלל המגזרים ועבור כלל בעלי הנכויות והמוגבלויות. אנו נמשיך את תנופת העשייה למענם ונביא את בשורת שמעיה לכל מקום בארץ".