ביקור מרגש ומכונן של יו"ר סיעת ש"ס בכנסת

בס"ד
 
ביקור מרגש ומכונן של יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, שהגיע לחזות מקרוב בפעילות החסד השוטפת של ארגון 'שמעיה' למען כבדי השמיעה בישראל  ח"כ יואב בן צור: נהדק את שיתופי הפעולה עם המפעל החשוב שמעיה: ביקור מוצלח ביותר שעשוי להיטיב עם כבדי השמיעה  כל הפרטים.
 
בצהרי יום חמישי שעבר, קיבלו ראשי ארגון 'שמעיה' את פניו של יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ הרב יואב בן צור, שהגיע לביקור בן שעתיים בארגון.
בפתח הביקור הציג בפניו מנכ"ל הארגון, הרב שמעון לוי, את המעונות, הגנים ומכון השמיעה שמפעיל הארגון בכל ימות השנה על-מנת ליצור מסגרת ראויה ותואמת לילדים ומבוגרים המוגבלים בשמיעתם.
ח"כ בן צור התרשם עמוקות מיכולתם של הילדים הללו לתקשר כאחד האדם, והוא הביע התפעלות לנוכח ההתפתחות המשמעותית שלהם בתחומי הדיבור והשפה. ''זה לא מובן מאיליו'', אמר בן צור, ''שילדים שנולדו ללא יכולת שמיעה, יוכלו כעבור שנים ספורות להשתלב במערך הלימודים כילדים מן המניין, ולהיות חלק בלתי נפרד מן החברה הטבעית שלהם''.
בהמשך סקרה בפניו קלינאית התקשורת גב' ה. ליאון את הפעילות שעושה 'שמעיה' כדי לקדם את הילדים הללו ולערב אותם בחברה, תוך שהיא נושאית הסבר קצר אודות מכשירי השמיעה על סוגיהם השונים ואופן התאמתם.
ח"כ בן צור שוחח עם הילדים והתעניין רבות על אופן שילובם בכיתות הלימוד. ''שמעיה'', הסבירה גב' פ. גרינפלד, גננת בגן הילדים של 'שמעיה' ''מלווה את הילדים הללו מהרגע הראשון שנחשפת מצוקת השמיעה שלהם. לצורך כך היא מפעילה מעונות יום שיקומיים, גנים, מועדונים ומערך נרחב של אנשי מקצוע שמלווים אותם מגיל ינקות ועד שיבה, גם לאחר שהם מתערבים בחברה באופן מושלם ומקימים בתים ומשפחות בישראל''.
בהמשך סקרו בפניו אנשי 'שמעיה' את מכון השמיעה של הארגון, הנחשב לאחד המכונים המתקדמים והמושקעים ביותר בארץ. מכון השמיעה והקמתו דרשו תכנון מדויק ומחשבה רבה לצד משאבים חסרי תקדים, אותם השקיע הארגון כחלק משירותיו להענקת עצמאות נרחבת בתחום השמיעה וביטול התלות בארגונים בירוקרטיים שונים.
לאחר מכן התכנס הצוות המקצועי של הארגון לפאנל מיוחד שבו שטחו בפניו את הלבטים המקצועיים ואת האמצעים שחסרים להם כרגע, כדי שיוכלו להעמיק את הטיפולים ולשלב בהם חדשנות מרעננת. ח"כ בן צור ציין את החשיבות שבדבר והבטיח לעשות 'כל מאמץ' מצדו על-מנת לספק את מבוקשם לתועלת שיקום הילדים
בסיום הביקור הוזמן חבר הכנסת לארוחה משותפת עם ראשי הארגון, שם קיבל סיקור נרחב אודות הפעילות, חתם על ספר האורחים והבטיח לעזור, לסייע ולתמוך בארגון 'שמעיה' על כל המשתמע מכך. ''אתם מטפלים בנשמות טהורות ששמיעתם לוקה בחסר. אין ספק שאנו מחויבים לתמוך במפעל כזה שהוא חלק מבשרינו הנותן מענה לכלל האוכלוסייה בישראל. אני מחויב לכך אישית ומבטיח לעשות כל שביכולתי למען הארגון המבורך הזה'', אמר