מאות פניות הציפו את המוקד הטלפוני לחולי הכליות

צום יום הכיפורים הינו אחד הימים היותר מיוחדים בשנה, שאז ניתנת רשות לרופא ולדבר ההלכה להלוך יחדיו, כדי לרפא. היום הזה מהווה אתגר לרופאים ולרבנים גם יחד בענייני רפואה שונים.
אחד הנושאים החשובים הוא דבר הצום או אי הצום של חולי הכליות. חולי הכליות נחשב לחולי סבוך הדורש טיפול מתמיד והולם על שלביו השונים. לצערנו מרבית הרבנים אינם מכירים את הנושא ההלכתי הנוגע לזה כדבעי, ויש צורך לתור אחר רב הבקי בעניינים אלו כדי שיכיר את הפן הרפואי והמעשי של המקרים.
הבעיה הגדולה הינה שמרבית האנשים החולים אינם ערים לצורך הפשוט כל כך, שהרב אליו פונים יכיר את המקרה הבעייתי ומבלי דעת הוא עשוי להתייחס לנושא כמו כל חולה או לא חולה, עד כדי סיכון לטווח הקרוב או הרחוק.
במסגרת מיזם שהופעל על ידי איגוד חולי הכליות- שמעיה לקראת יום הכיפורים, התקשרו אל הרכז האחראי, הרב יעקב הורונציק, עשרות פניות ממגוון רחב של מטופלי הדיאליזה, מושתלי כליות,  אנשים עם אבנים בכליות, כליות ציסטיות ואחרים.
זו השנה השניה ששמעיה מפעילה את המיזם היחודי, על פיהם של רב האיגוד הגאון אליעזר רוט - חתנו של הגר"י זילברשטיין, ומרבני מכון רפואה והלכה במעייני הישועה, ונשיא האיגוד דר' יצחק סלוטקי - מנהל המערך הנפרולוגי למבוגרים בשערי צדק, וראשו לשעבר של האיגוד לרופאים הנפרולוגים בישראל.
זכות רבה והתרגשות גדולה, הוכיחו את נחיצותו של המיזם מעל לכל ספק, כאשר רבנים ומורי הוראה פנו אף הם אלינו וביקשו ללמוד בפרוטרוט את הנושא, להשיב לשואליהם דבר, והופתעו מול תמונת המצב שהתגלתה בפניהם.
התגובות החמות של האנשים מעודדת ומדרבנת, ומחייבת את ה'איגוד', שמשרת על פני השנה כולה את חולי הכליות החרדים, להמשיך ולהשקיע בנושא החשוב.